Biblioteka Publiczna 08/2017

Gamifikacja

16,50 zł | 44 stron

Produkt niedostępny

Prenumerata

Co w numerze?

Gamifikacja w promocji biblioteki – miniporadnik
Pomysły na prezentację poezji w bibliotece
Udostępnianie e-booków zgodnie z prawem
Mikrobiblioteki w przestrzeni miejskiej
…i wiele innych

 

Inspiracje

Gamifikacja w promocji biblioteki – miniporadnik
6-11
Inspiracje

Gamifikacja w promocji biblioteki – miniporadnik

Przykuj uwagę czytelnika, motywuj do pracy i dobrej zabawy, angażuj w życie biblioteczne i rozwijaj interakcję czytelnika z książką przy wykorzystaniu gamifikacji. Ten poradnik pokaże, czym jest gamifikacja i jak ją zastosować w bibliotece. Poznaj sprawdzone mechanizmy i zainspiruj...
Barbara Maria Morawiec
12-14
Inspiracje

Telefon do poety i inne pomysły na prezentację poezji

Przyjdź do biblioteki, zadzwoń do poety i posłuchaj jego wiersza! Taki sposób obcowania z poezją zaproponowała czytelnikom Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu. Telefon do poety to jeden z niestandardowych sposobów promowania poezji i lokalnych twórców.
Lucyna Kończal-Gnap

Proste prawo

Udostępnianie e-booków w bibliotece
15-19
Proste prawo

Udostępnianie e-booków w bibliotece

Wypożyczanie e-booka na fizycznym nośniku odbywa się tak samo jak w przypadku pozostałych materiałów bibliotecznych. Różnice pojawiają się przy udostępnianiu go w oderwaniu od fizycznego nośnika. Biblioteka nie może w ramach przywileju bibliotecznego wypożyczać materiałów...
Dariusz Skrzyński

Tajniki warsztatu

20-23
Tajniki warsztatu

Znajdź białego kruka – innowacyjna gra miejska

Jak zachęcić użytkowników smartfonów do skorzystania z oferty biblioteki? Jak połączyć tradycyjną grę miejską z nowymi technologiami i promocją czytelnictwa? Bibliotekarze z legionowskiej Poczytalni znaleźli na to sposób.
Karolina Błaszczak-Modzelewska, Patryk Hubar
24-25
Tajniki warsztatu

Znajdź białego kruka

Scenariusz kryminalnej gry miejskiej z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości. Dla detektywa z prawdziwego zdarzenia narzędziem do badania śladów powinna być lupa. W XXI w. jest to przedmiot nieco archaiczny, dlatego też zamiast szkła powiększającego nasz detektyw uzbrojony jest w...
Karolina Błaszczak-Modzelewska, Patryk Hubar

Bliżej użytkownika

26-29
Bliżej użytkownika

Biblioteczna grywalizacja

Jak biblioteka może dotrzeć do nowych użytkowników i utrzymać dotychczasowych? Jedną z metod pozyskiwania i utrzymania nowego czytelnika może być wprowadzona w GBP w Przedmościu formuła grywalizacji.
Mateusz Krasicki
30-32
Bliżej użytkownika

Książka GO!

Pozytywna energia, integracja czytelników i zaangażowanie w poszukiwania książek – taka jest terenowa gra miejska w Gdańsku. Pomysłem i sekretem na organizację akcji dzieli się Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna.
Przemysław Czaja
33-35
Bliżej użytkownika

Nieruchomość Literacka – mikrobiblioteki w przestrzeni miejskiej

Od kilku lat w miastach i miasteczkach na całym świecie powstają miejsca stanowiące raj dla miłośników książek – mikrobiblioteki. W Polsce jest ich jeszcze niewiele. To wspaniały sposób na promowanie literatury i doskonały pomysł na projekt dla młodzieży.
Katarzyna Heród
36-37
Bliżej użytkownika

Projekt „Spotkania z emocjami – zabawy z elementami arteterapii”

Czym jest arteterapia i jak ją wykorzystać w bibliotece? Koncepcję na zajęcia dla dzieci i rodziców z elementami arteterapii oraz ciekawe inspiracje zdradza Biblioteka w Pielgrzymowicach.
Anna Krypczyk
38-39
Bliżej użytkownika

Zazdrość – scenariusz zajęć arteterapeutycznych

Czy rywalizacja w naszym współczesnym świecie jest problemem? Czy zazdrość można „oswoić”? Jak złe emocje przekuć w zalety? Oto przykład zajęć realizowanych w ramach projektu „Spotkania z emocjami – zabawy z elementami arteterapii”.
Anna Krypczyk, Aneta Folwarczny

Biblioteki w działaniu

40-41
Biblioteki w działaniu

Kraina Czarów w Wiązowie

Kto z nas nie chciałby czasem znaleźć się „po drugiej stronie lustra”, przenieść się do świata marzeń, snów i fantazji? Nie znam lepszego sposobu na oderwanie się od rzeczywistości niż czytanie książek. Nie znam też lepszego sposobu na promowanie czytelnictwa niż...
Magdalena Krupa

Spis książek

Spis książek
42-43
Spis książek

Spis książek

 Adnotowany przegląd nowości wydawniczych.
Aleksandra Sobańska