Praca zdalna: Wordwall - prosty sposób na biblioteczne quizy

Praca zdalna: Wordwall - prosty sposób na biblioteczne quizy

Prowadząca: Anna Marcol

Długość: 1.0 h
Nagranie szkolenia
Certyfikat ukończenia
Szkolenie przeprowadzone w ramach Akademii Biblioteki w Szkole. Mając dostęp do portalu Biblioteka.pl, tutaj masz też dostęp do tego szkolenia. Dostęp do portalu można zamówić tutaj.

Dostęp do szkolenia, podczas którego uczestnicy dowiedzą się, jak w prosty sposób tworzyć quizy i ćwiczenia, ktore można wykorzystać m.in. podczas pracy zdalnej. Na żywo w szkoleniu udział wzięło ponad 700 osób. Szkolenie przeprowadziła dr Anna Marcol, autorka licznych materiałów na temat narzędzi TIK.

Szkolenia „Biblioteki w Szkole”

Po obejrzeniu
szkolenia odbierz
certyfikat

Nielimitowany dostęp – wróć do nagrania w dowolnym momencie

Ponad 11 tys. zadowolonych
kursantów

Dla kogo?

Szkolenie jest adresowane do nauczycieli bibliotekarzy, którzy poszukują prostego, bezpłatnego i dostępnego w polskiej wersji językowej narzędzia do tworzenia quizów oraz różnego rodzaju ćwiczeń dla uczniów, w formie interaktywnej i do wydruku.

Cel

Celem szkolenia jest zapoznanie nauczycieli bibliotekarzy z podstawami obsługi platformy Wordwall oraz możliwościami wykorzystania materiałów opracowanych za jej pośrednictwem.

Program

  1. Zasady korzystania z Wordwall.
  2. Funkcje platformy oferowane w ramach planu Basic (wariant bezpłatny).
  3. Prezentacja przykładowych quizów i ćwiczeń.
  4. Tworzenie materiałów dydaktycznych w Wordwall – krok po kroku.

Prowadząca

Anna Marcol

Anna Marcol

Doktor nauk humanistycznych w zakresie bibliologii i informatologii, nauczyciel bibliotekarz, wykładowca. Autorka wielu artykułów i materiałów metodycznych dotyczących wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy nauczycieli bibliotekarzy. Prowadzi warsztaty i kursy e-learningowe z zakresu obsługi wybranych narzędzi TIK. Redaguje blog Sieciow@nie w szkole i bibliotece.

Obejrzyj fragment nagrania