Wszystko dla Szkoły 09/2020

20,00 zł

Produkt niedostępny

Prenumerata

Co w numerze?

W numerze m.in. abecadło, gazetka ścienna zachącająca do nauki przyrody oraz plakaty społeczne skłaniające do refleksji nad nadmiernym spędzaniem czasu przed ekranem smartfonów.

Alfabet (abecadło)

Alfabet (abecadło)

Plakat edukacyjny dla uczących się czytać i pisać. Przedstawia pisownię liter polskiego alfabetu z ilustrowanymi przykładami.

Dlaczego warto uczyć się przyrody?

Dlaczego warto uczyć się przyrody?

Gazetka ścienna zachęcająca młodzież do polubienia przyrody. 9 powodów, dla których warto uczyć się tego przedmiotu.

Zygmunt Krasiński – karykatura

Zygmunt Krasiński – karykatura

Plakat z karykaturą Zygmunta Krasińskiego. Zawiera informację o latach życia pisarza i cytat.

Tadeusz Konwicki – karykatura

Tadeusz Konwicki – karykatura

Plakat z karykaturą Tadeusza Konwickiego. Zawiera informację o latach życia pisarza i cytat.

Czy na pewno chcesz wysłać to zdjęcie?

Czy na pewno chcesz wysłać to zdjęcie?

Plakat społeczny zwracający uwagę na bezpieczeństwo i prywatność w mediach społecznościowych. Skłania do refleksji nad beztroskim zamieszczaniem swoich zdjęć w internecie.

Typy wypowiedzeń

Typy wypowiedzeń

Plakat dydaktyczny przedstawiający tematykę wypowiedzeń oraz ich rodzaje.

Niektóre wypowiedzenia przekazują informacje, inne zaś wyrażają emocje lub są wskazówkami, jak się zachować w jakimś miejscu.

Wypowiedzenie – to pewna skończona myśl, po której pojawia się kropka, pytajnik lub wykrzyknik (w formach pisanych) albo dłuższa pauza, zawieszenie głosu (w formach mówionych). Każde wypowiedzenie składa się z różnych części mowy połączonych ze sobą.

Księżyc

Księżyc

Plakat zawierający podstawowe informacje o Księżycu, jedynym naturalnym satelicie Ziemi. Przedstawia osiem faz Księżyca, jego oddziaływanie na pływy morskie oraz wyjaśnia na czym polegają zaćmienia Słońca i Księżyca.

Wróć do realu

Wróć do realu

Plakat społeczny zachęcający do odpoczynku i nowych technologii i sięgnięcie po aktywne formy wypoczynku. Zbadano, że współczesny nastolatek używa telefonu nawet 3 godziny dziennie, odblokowując go ponad 150 razy. Te krótkie, pozornie nieistotne chwile mają negatywne skutki. Nadmiar bodźców wynikających z ciągłego sprawdzania powiadomień dekoncentruje, tworzy napięcie nerwowe i uzależnia. Sprawdź, ile czasu spędzasz przed telefonem, i wróć do rzeczywistości.

Wyluzuj się z książką

Wyluzuj się z książką

Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii i ciągłego atakowania nas zalewem informacji? Najlepiej sięgnąć po książkę.