Biblioteka w Szkole 06/2016

13,50 zł | 40 stron

Produkt niedostępny

Prenumerata

Co w numerze?

Tematy z okładki:

  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – realizacja
  • Pomysły na rozwijanie czytelnictwa
  • Scenariusz o Cichociemnych
  • Rocznice i obchody 2016/2017

Zagadnienia

Czas zakupów
3
Zagadnienia

Czas zakupów

W r. 2016 biblioteki szkolne po raz pierwszy zostały uwzględnione w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Zabiegaliśmy o to długo. Program jest rozpisany na lata 2016-2020. Nie wiemy jeszcze, ile szkół stało się beneficjentami edycji 2016. Wiemy, że już trafiły do nich (lub właśnie trafiają) pieniądze na książki....
Juliusz Wasilewski

Prawo w szkole

Prawnik odpowiada
4-5
Prawo w szkole

Prawnik odpowiada

Odpowiedzi na następujące zagadnienia: Praca nauczyciela w czasie inwentaryzacji Emerytura powszechna a wcześniejsza z Karty Nauczyciela Zmiana wymiaru zatrudnienia w czasie zwolnienia lekarskiego Subwencja a biblioteki szkolne
Dariusz Skrzyński

Czytelnik w bibliotece

Dla każdego coś ciekawego
7-11
Czytelnik w bibliotece

Dla każdego coś ciekawego

Nauczyciele bibliotekarze z zespołu szkół dzielą się swoimi pomysłami na atrakcyjne działania, które można wykorzystać przy spełnianiu wymagań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Tekst nagrodzony w konkursie „Realizujemy wymagania Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.
Paweł Niesiołowski, Karolina Robak
12-13
Czytelnik w bibliotece

Jak zaszczepić bakcyla czytania?

Sprawdzone w praktyce pomysły na promocję i wspieranie czytelnictwa uczniów. Do wykorzystania przy spełnianiu wymagań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Tekst nagrodzony w konkursie „Realizujemy wymagania Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.
Dorota Brzozowska
14-17
Czytelnik w bibliotece

Nie taki diabeł straszny

Jak spełnić wymogi wynikające z udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa? Przedstawiamy garść praktycznych pomysłów i podpowiedzi. Tekst nagrodzony w konkursie „Realizujemy wymagania Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.
Adrian Kopp
18-19
Czytelnik w bibliotece

Gry biblioteczne w edukacji regionalnej

Przykład gier bibliotecznych organizowanych przez wojewódzką bibliotekę publiczną dla uczniów. Dzieci zdobywają wiedzę na temat swojej miejscowości, a jednocześnie poznają bibliotekę i uczą się z niej korzystać. Opisane zadania mogą stać się inspiracją do podjęcia podobnej inicjatywy, także na mniejszą skalę.
Agata Chlebna, Anna Stanisławska
Stacja Tuwimowo
20-21
Czytelnik w bibliotece

Stacja Tuwimowo Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć bibliotecznych dla uczniów klasy I szkoły podstawowej na podstawie Lokomotywy Juliana Tuwima. Zawiera elementy zabawy ruchowej z chustą, omówienie rodzajów środków transportu, zabawy z instrumentami muzycznymi.
Kamila Jakubczyk
22-24
Czytelnik w bibliotece

Wszystkie barwy czarnej farby Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć z wykorzystaniem technik biblioterapii oraz arteterapii. Celem jest pobudzenie empatii, poszerzenie wiedzy o niepełnosprawności i zachęcenie do czytania książek dotykowych.
Barbara Polińska
25-27
Czytelnik w bibliotece

Samotność bogów Konkurs czytelniczy

Dwuetapowy konkurs czytelniczy w formie różnorodnych zadań. Składa się z pracy samodzielnej i rywalizacji na terenie szkoły (m.in. test i krzyżówka). Dotyczy znajomości książki Doroty Terakowskiej Samotność bogów.
Grażyna Okroj

Scenariusze

Tobie Ojczyzno
28-30
Scenariusze

Tobie Ojczyzno Scenariusz z okazji Roku Cichociemnych

Podniosły montaż słowno-muzyczny w duchu patriotycznym poświęcony Cichociemnym.
Barbara Wanda Jachimczak
31-34
Scenariusze

Ze szkołą przez wieki Program z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Scenariusz z okazji Dnia Nauczyciela w formie humorystycznej akademii. Ukazuje rozwój wiedzy naukowej od prehistorii po współczesność, a nawet przyszłość. Aktorzy wcielają się w uczniów biorących udział w lekcjach w starożytnym Egipcie, średniowiecznym klasztorze, a nawet... w uniwersum Gwiezdnych wojen.
Jarosław Górnicki

Informacje

Rocznice i obchody w roku szkolnym 2016/2017
35-37
Informacje

Rocznice i obchody w roku szkolnym 2016/2017

Monika Kucharczyk-Kubacka

Przegląd książek

Przegląd książek
38-39
Przegląd książek

Przegląd książek

Przegląd nowości wydawniczych, polecanych do uzupełnienia księgozbioru biblioteki szkolnej. Dział redaguje BERNADETA LISTWOŃ, autorka bloga o książkach dla dzieci i młodzieży „Półeczka z książkami”.
Bernadeta Listwoń